MVR05D361K
Mfr.Part #
MVR05D361K
Datasheet
MVR05D361K
Description
VARISTOR 360V 400A 5MM DISC THRU
Stock
685
Capacitance @ Frequency :
70 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
10J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V